top of page

V Nymburku vzniká wellness areál Labe. Návštěvníkům nabídne tři bazény


Pod vedením projektového managementu FETTERS management vzniká v Nymburku rekreační areál Labe. Veřejnosti nabídne tři bazény, konkrétně velký plavecký, menší dětský a ochlazovací. Chybět nebude wellness zóna, tobogán nebo průplav do venkovního prostoru. Stavbu realizuje společnost HOCHTIEF CZ a. s., v současné době je dokončena hrubá stavba a probíhá realizace zdravotně-technických instalací. Stavba za přibližně 390 milionů korun probíhá od loňského léta, část nákladů pokryje dotace od Národní sportovní agentury, která doporučila proplacení. Město by mělo v nejbližší době obdržet podmínky pro čerpání předpokládané částky 120 milionů korun.


FETTERS management působí na zakázce jako lídr sdružení firem FETTERS – FRAM – GARNETS, jeho hlavním úkolem je zajištění Technického dozoru stavby a koordinace BOZP. Akce výstavby wellness areálu obsahuje nejen stavbu objektu samotného, ale rovněž řešení přípojek, příjezdových komunikací, parkovacích ploch, veřejného osvětlení nebo sadové úpravy.O výstavbě nového bazénu se v Nymburku mluví již několik let. Původně bylo uvažováno o rekonstrukci stávajícího plaveckého bazénu poblíž městské nemocnice. Z důvodu špatného technického stavu a z toho plynoucí velmi nákladné rekonstrukce bylo ale nakonec radními města rozhodnuto o stavbě nového wellness areálu, který daleko lépe naplní současné potřeby uživatelů.


Nově vybraný pozemek se nachází nedaleko od původní budovy na strategickém místě mezi zimním stadionem a cyklostezkou.Commentaires


bottom of page