top of page

Stavba koncertní haly v Ostravě začíná. Město podepsalo smlouvu se zhotovitelemHodnotící komise, jejímž členem byla za Správce stavby i společnost FETTERS management, doporučila po analýze všech předložených materiálů radě města jako zhotovitele Sdružení pro koncertní halu, jehož společníky jsou společnosti IMOS Brno a. s. a IPS Třinec a. s.


Smlouva o provedení druhé fáze prací navazuje na fázi první, jejíž předmětem byly demoliční a přípravné práce. Ve druhé fázi je zahrnuta už samotná rekonstrukce Domu kultury města Ostravy a přístavba nového koncertního sálu. Tato smlouva nabyla právní účinnost 4. dubna.


Sdružení společností IMOS a IPS nabídlo nejnižší nabídkovou cenu za realizaci zakázky, konkrétně 2,798 miliardy korun.  Největší investiční záměr města tak má za sebou významný milník. Pokud vše půjde podle plánu, bude se Ostrava už za tři roky pyšnit koncertní halou navrženou špičkovým americkým architektem Stevenem Hollem, a zároveň kompletně zrekonstruovaným Domem kultury.Realizace naváže na probíhající první fázi stavby zahrnující mimo jiné i výstavbu vodohospodářských objektů, geotermálních vrtů, přeložek a přípojek inženýrských sítí. Zahájení prací na druhé fázi projektu je plánováno na konec letošního roku.

 

Společnost FETTERS management s.r.o. působí na projektu v týmu Správce stavby ve sdružení se společnostmi Garnets Consulting a.s., INVIN s.r.o. a Contract Management, a.s. od jeho přípravné fáze až po realizaci. FETTERS management vykonává pozice technického dozoru stavebníka a Cost management v týmu Správce stavby podle smluvních podmínek FIDIC.

 

Autor nové koncertní haly v Ostravě vzešel z mezinárodní architektonické soutěže. Vítězem se stal návrh newyorského studia Steven Holl Architects ve spolupráci s pražským ateliérem Architecture Acts, který zaujal i prestižní architektonický magazín Architizer. Ten jej v roce 2021 zařadil do žebříčku deseti nejočekávanějších světových realizací. Futuristická dominanta pro 1300 diváků se přimyká k Domu kultury města Ostravy, navrženého legendárním českým architektem Jaroslavem Fragnerem v roce 1954.Rozšířením a rekonstrukcí stávajícího objektu vznikne nejen důstojná domovská scéna pro Janáčkovu filharmonii Ostrava na úrovni 21. století. Kromě koncertního sálu nabídne budova také divadelní sál se 490 místy, multifunkční komorní sál s kapacitou 515 míst, dále edukační centrum, přednáškový sál, restauraci a kavárnu. Autoři pamatovali rovněž na nahrávací studio prvotřídních parametrů.


Vysoký standard technického řešení byl jednou z priorit návrhu, špičkovou akustiku sálu má například zajistit řešení japonské společnosti Nagata Acoustics.

コメント


bottom of page